topÖDEK KÖYÜ İNTERNET SİTESİ:  

E-mail:  yonetim@odek-koyu.com Copyright  © Her Hakkı Saklıdır. İzinle sitedeki yazılardan alıntı yapılabilir. Sitedeki yazıların sorumluluğu yazarına aittir.     


 

ATATÜRK'Ü ANLAMAK

Atatürk'e göre Atatürk:

 "- ...Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir."

"- ...Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir."

"- ...İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!"

 ......Devamı >>>

 

Atatürk'ü doğru anlatmak için ilk önce O'nu doğru okumak ve doğru anlamak gerekiyor. Biz de burada "Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz." sözünden hareketle Atatürk'ün yaptıklarını yorumsuz olarak sizlere aktarmak istedik. İşte birkaç örnek!

Atatürk Bizden Biri

Atatürk Döneminde Rüşvet

Cahillikle Savaş

Cumhuriyet Kimsesizlerin kimsesi

İki Mustafa Kemal var

Sefire Yol Gösterin

Şapka devrimi

Atatürk'ün Geleceğe Işık Saçan Sözleri (Derleyen:Cafer KARŞI)

_____________________________________________________________________________________

ibrahimacun@yhoo.com

ibrahimacun@ttmail.com


 

 
 E-mail: yonetim@odek-koyu.com
 Bu sayfanın son güncelleme tarihi: 02-03-2012

 bottom