ÖDEK KÖYÜ İNTERNET SİTESİ:  

E-mail: mailadmin@odek-koyu.com  Copyright  © Her Hakkı Saklıdır. İzinle sitedeki yazılardan alıntı yapılabilir. Sitedeki yazıların sorumluluğu yazarına aittir.     Ödek Köyü İnternet Sitesi

   

 

CUMA KARŞI

07.11.1941 - 03.10.1988

 

 

 

İÇİMİZDEKİ CUMA HALA YAŞIYOR

 

 

İnsanlar  yarımdırlar. Biri diğerini tamamlar. Biz de Cuma ile öyleydik. Biz birlikte büyüdük. İkimizin de ortak yanlarımız çoktur.

 

Cuma insanları çok sever ayrım yapmazdı. Hele okumuş, bilgili insanlara saygıda kusur etmez onlarla birlikte olmaktan mutlu olurdu.

 

Cuma çok okur, bildiğini herkesle paylaşmasını çok severdi. Aslı olmayan şeylere inanmaz, araştırır ve gerçeği öğrenirdi. Cuma bilmediği konularda fikir yürütmez, yanında hiç kimsenin bir başkası hakkında olumsuz konuşmasını istemezdi. Aile arasında her hangi bir konuda tek başına karar vermez, herkesin fikrine saygı duyardı.

 

Toplumda gençlerin okumasını çok ister, hele yakınlarından birisi yüksek tahsil yapıyorsa onunla iftihar eder, onurumuz derdi.

 

Bu düşünceler aradan 15 yıl geçmesine rağmen içimizdeki Cuma hala yaşıyor. Bazı insanlar yaşarken ölür, bazıları da öldükten sonra yaşar. Cuma öldükten sonra yaşayanlardan.

 

Cuma güzel olan her şeyin içindedir, görebilirsen!

 

Cuma hakkında düşüncelerimi açıklamamı, bugünkü soyumuzun kökü olan aile büyüklerimizi tanımamızı sağlayan sevgili İbrahim Acun’a teşekkür eder saygılarımı sunarım. 

 

Halil Karşıgil

26.06.2004 Ankara

 

 

 

 E-mail: ibrahimacun@yahoo.com

               ibrahimacun@ttnet.net.tr

 

 

 


 Bu sayfanın son güncelleme tarihi: 03-11-2006

 

    

  bottom